30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektriği Kesilen Belediye Dicle Elektrik’in Binasını Yıktı

BATMAN (Enerji Portalı) – Batman’ın Beşiri Belediyesi, ödemediği elektrik borcu nedeniyle elektrikleri kesilince, Dicle Elektrik’e ait hizmet binasını kaçak olduğu gerekçesiyle iş makineleri ile yıktı.

Konuyla ilgili Dicle Elektrik’ten yapılan yazılı açıklamada, daha önce mülkiyeti Beşiri Belediyesi’ne ait iken 1996 yılında TEDAŞ’a devredilen ve halen Dicle Elektrik Dağıtım İlçe Şefliği olarak kullanılan hizmet binasının, herhangi bir tebligat yapılmadan kaçak olduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince yıkıldığı kaydedildi.

Yıkıma neden olan su pompa istasyonlarının elektriklerinin borçları sebebiyle kesilmesi olduğu ileri sürülen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Pompa istasyonlarının elektrik borcunun ödenmesi için defalarca Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile görüşme yapmamıza rağmen sonuç alınamayınca, yasa ve yönetmeliklere uygun davranılarak söz konusu yerlerin elektriği borcundan dolayı kesilmiştir. Bunun üzerine Belediye Başkanı, hizmet binamızı yıktıracağını, araçlarımıza ceza kesileceğini ve müteahhitlerin yatırım çalışmalarının durdurulacağını bildirmiştir. Ardından da binamız belediyeye ait iş makineleri tarafından yıkılırken, araçlarımıza ceza yazılmış ve çalışmalarımız durdurulmuştur. Ayrıca arıza birimimize ait bina, buradaki personel dışarı çıkarılarak içerisindeki tüm teçhizatlarla birlikte yine belediye ekiplerince mühürlenmiştir. Ekiplerimiz yaşanan arızalara mühürleme nedeniyle müdahale edememektedir. Bu nedenle ilçede birçok yer enerjisiz kalmış durumdadır. Bu şartlar altında Beşiri ilçesinde hizmet sunma olanağımız kalmadığından ekiplerimiz, Batman il merkezine çekilmiştir. Yaşanan bu hukuksuz yıkım olayı ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’nın yanı sıra adli mercilere gerekli başvurular yapılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.