30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elektik Borcunu Ödemeyen Çiftçilere Son İkaz

İSTANBUL (ENERJİ PORTALI) – Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ), tüm çağrılara rağmen tarım sulamada kullandıkları elektrik faturası borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriğinin kesileceğini duyurdu.

Türkiye’de tarımsal sulamada kullanılan enerjinin yaklaşık yüzde 45’inin tüketildiği Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak bölgesine elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle EDAŞ, elektrik faturalarının ödemeyen çiftçilere “borcunuzu ödeyin” çağrısında bulundu.

Şirketten yapılan açıklamada, haksız rekabet ve alt yapıda sıkıntılara yol açan bu duruma göz yumulmayacağı vurgulandı.

Elektrik borcunu ödemeyenlerin ve kaçak elektrik kullanıma bağlı tüketimin, borcunu düzenli ödeyen aboneler açısından haksızlık oluşturduğu belirtilerek, bölge çiftçisinin diğer dağıtım bölgelerinin aksine tarımsal sulamada daha uygun koşullarda elektrik enerjisi kullandığı hatırlatıldı.

Dicle EDAŞ’un bölge tarımına her zaman destek olduğu aktarılan açıklamada, “Dicle Elektrik olarak, borcunu düzenli ödeyen müşterilerimizin kesintisiz enerji taleplerini görmezden gelmemiz mümkün değil. Borcunu ödemeyen her kullanıcı sistem üzerinde ciddi bir haksızlık ve dengesizlik yaratıyor, bu da sürdürülebilir değil.” ifadeleri kullanıldı.

“Müşterilerimizin taleplerini dikkate alarak ilgili yönetmelikler gereğince, borcunu ödemeyenlerin elektriğinin kesileceğini duyurmak zorundayız.” ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Daha önce defalarca yaptığımız çağrılar ve gerçekleştirdiğimiz bire bir ziyaretlere rağmen borcunu ödemek için hiçbir girişimde bulunmayan tarımsal sulama müşterilerimizin enerjisi kesilecektir. Borcu bulunanlara ait trafoların fiziki bağlantısı kesilecek ve hatları toplanacak, ayrıca borçların tahsili için icra takibi başlatılacaktır. Bu konuda şirketimiz son derece kararlıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.