30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Elazığ’da Evsel Atıktan 600 kWh Enerji Üretildi

ELAZIĞ (Enerji Portalı) – Şehrin isimsiz kahramanları Elazığ’da 5 aylık dönemde topladığı 60 bin ton evsel atıktan toplam 4 Milyon 881 Bin 600 kWh elektrik enerjisi üretti.

Gerçekleştirilen çevresel dönüşümle 10 bin konutun enerji ihtiyacı karşılanırken, şehre 1 milyon 559 bin TL kazanç sağlandı.

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli 385 kişi, vardiyalı sistemle daha temiz bir şehir için çalışıyor. Rutin bir hizmet ağını yürüten ve şehrin yaşanabilirliği için çalışan isimsiz kahramanlar büyük bir projeye imza atarak diğer belediyelere örnek oldu.

Elazığ Belediyesi, daha temiz ve sağlıklı bir çevre için vatandaşların çöplerini belirlenen saatlerde çıkarmaya özen göstermesi noktasında daha önce yaptığı çağrıyı yineledi. Daha önce açıklandığı gibi vatandaşların çöplerini 19:00-21:00 saatleri arasında çıkarmaları istenerek, zamansız çıkartılan ve gelişi güzel poşetler içinde atılan çöplerin oluşturacağı olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla çöp toplama saatleri dışında çöp çıkaranlara da cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

5 ayda 60 bin ton evsel atık toplandı...

Vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için modern araç filosu ve şehre hizmet sevdasıyla çalışan ekipler tarafından, şehrin 38 mahallesinde 5 ayda toplam 60 bin ton evsel katı atık toplanarak, Çöpten Enerji Üretim Tesisine nakledildi.

5 ayda 1 milyon 600 bin TL değerinde enerji üretimi gerçekleşti…

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün geleceğe yönelik önemli yatırımları arasında yer alan Elazığ Belediyesi Çöpten Enerji Üretim Tesisinde düzenli depolama alanlarına aktarılan şehrin katı atıkları, çevresel anlamda değer kazanarak, enerjiye dönüşüyor. Modern yapısıyla şehrin en önemli sorunu olan katı atıkları şehir için avantaja dönüştüren tesiste 5 ayda ayrıştırılan toplam 43 bin 387 ton evsel atıktan, 4 milyon 881 bin 600 kWh elektrik üretimi gerçekleştirildi. Bu sayede 1 milyon 600 bin TL değerindeki elektrik enerjisi üretimi ile 10 bin konutun ihtiyacı karşılanıyor.

Bu şehri daha güzel yarınlara taşıyacağız.”

Daha temiz ve yaşanabilir bir Elazığ için inançla ve gayretle çalıştıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Temizlik hizmetleri şehrin vitrinidir. Ekiplerimiz, modern araç filomuzla, şehre en kaliteli hizmeti kazandırmak adına şehrin 38 mahallesinde 24 saat esaslı olarak çalışıyorlar. Daha temiz bir çevrede yaşamak ve daha temiz bir çevreyi geleceğe bırakmak en önemli görevimizdir ve her şeyin üzerindedir. Zira bu bizim geleceğe olan sorumluluğumuzdur. Bu nedenle çevresel anlamda yapacağımız çalışmalarla şehrimizin markalaşması adına gayretlerimizi sürdüreceğiz. Biz Elazığ olarak bir aileyiz ve evimiz de Elazığ’dır. Hep birlikte, her yönüyle şehrimize sahip çıkarak, bu şehri daha güzel yarınlara taşıyacağız.” diye konuştu.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.