Ekinler-Eurosol Enerji  A.Ş.Eurosol ve Ekinler Grubu arasında ortak girişim şirketi olarak 2014 yılında kurulmuştur.

Eurosol, Avrupa’da solar sistemler konusunda önderlik yapan bir EPC şirketi olarak 1994 yılında kurulmuş ve Dünyanın 8 ayrı ülkesinde  EPC ve Önde gelen markaların satıcısı olarak faaliyet göstermektedir. 2500 den fazla her çeşit uygulamayı yapmıştır. (Açık Alan ve Çatı Entegrasyon). Firma Almanya merkezli olup Dünyanın yükselen pazarlarında ortaklıkları mevcuttur. Orta Doğu, Kuzey Afrika, Japonya ve Güney Amerika da Yenilenebilir Enerji konusunda çalışmalar yapılmaktadır.  Eurosol, Enerji Üretimi, Enerji Yönetimi, Enerji tasarrufu konusunda uzmanlık ve deneyimlerini genişletmektedir.

1984 yılında kurulmuş olan Konnektör, Terminal, Kablo, Kablo Demetleri ve Komple Pano Montajları,  üretimde ve sağlık hizmetlerinde faaliyet gösteren Ekinler Grup’un üyesi olan Ekinler Alternatif Enerji ile 2008 yılında Türkiye de enerji alanında faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye de foto voltaik alanda kendisini teknik ve bilgi anlamında geliştirmiş piyasaya yön verecek faaliyetlerde bulunmuştur.  Türkiye GENSED kurucu üyelerinden ve aynı zamanda Ulusal Fotovoltaik Yol Haritasının oluşumuna katkı sağlamıştır. Ayrıca Ekinler Endüstri A.Ş.  ve Ege Kablo olarak Solar Konnektör, Solar Kablo ve Solar Junction Box üretimi ile Türkiye de enerji alanında ilkleri gerçekleştirmiştir.

Ekinler ve Eurosol’un  birleşmesi ile analiz ve yürütme altyapısı, teknik ve deneyim ile birleşmiştir.  Türkiye ve çevre ülkelerdeki enerji ihtiyaçlarının giderilmesinde çevre dostu ve aynı zamanda ekonomik olarak geleceğin enerji ürünlerinin, iş yerleri, okullar, endüstriyel tesisler, açık arazi uygulamaları vb. yerlerde uygulamasına yönelik çözümler üreten ve tüm Türkiye ve çevresi için alternatif enerji ürün ihtiyaçlarını karşılayan bir firmadır.

Ekinler-Eurosol Enerji Adres: Eski Büyükdere Cad. Maslak İş Merkezi No:37/9 34398 Maslak Şişli / İstanbul
Ekinler-Eurosol Enerji Telefon: 0212 4850953
Ekinler-Eurosol Enerji Faks: 0212 4850957
Ekinler-Eurosol Enerji Web Adresi: www.ekinler-eurosol.com
Ekinler-Eurosol Enerji e-mail:info@ekinler-eurosol.com