30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EİGM: Ağustos Ayında 10 Lisanslı Santral Devreye Alındı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji İşleri Genel Müdürlüğü (EİGM) verilerine göre Ağustos ayında 10 adet lisanslı santral işletme girdi.

EİGM’in paylaşmış olduğu son verilere göre, Türkiye’de Ağustos ayı içinde 66 MW kurulu gücünde 10 adet lisanslı santral işletmeye alındı.

Devreye alınan lisanslı santrallerinin 3 tanesi hidroelektrik enerjisi santrali (HES), 3 tanesi biyokütle enerjisi santrali (BES), 3 tanesi rüzgar enerjisi santrali (RES) ve 1 tanesi de yerli kömür termik santrali oldu.

HES tesislerinin isimleri, kurulu gücü ve kuruldukları il şöyle oldu: 0,603 MW Bucakköy Hidroelektrik Santrali/Antalya, 7 MW Tımarlı HES/Çankırı ve 5 MW Ambarlık I-II HES/Rize.

BES tesislerinin isimleri, kurulu gücü ve kuruldukları il şöyle oldu: 5,66 MW Kömürcüoda Biyogaz Tesis/İstanbul, 1,2 MW Arel Enerji Ortaca Biyokütle Tesisi/Muğla ve 1,56 MW Bientaş Kaşınhanı Elektrik Üretim Tesisi/Konya.

RES tesislerinin isimleri, kurulu gücü ve kuruldukları il şöyle oldu: 8 MW Karaburun RES/İzmir, 21 MW Hasanoba RES/Çanakkale ve 12 MW Karaburun RES/İzmir.

Yerli Kömür Termik Santrali’nin ismi, kurulu  gücü ve kurulduğu ile ise şöyle oldu: 4 MW Beypazarı Eti Soda Kojenerasyon Santrali/Ankara.

Kurulan lisanslı santrallerini devreye alan firmalar ise şu şekilde oldu:

Tablo 1: 2019 Yılının Ağustos Ayında Devreye Giren Santrallerin Listesi

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.