30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EGİAD Başkanı Buğra İlter: “Yenilenebilir Enerji Artmalı”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, elektrik üretim santrallerinin kullandığı doğalgaz ile elektriğe zam yapılmasının sanayiciyi etkileyebileceğini söyledi, “Yenilenebilir enerji teknolojilerine acil yatırım yapılmalı” dedi.

İstanbul’da 1976 yılında doğan Aydın Buğra İlter, Liseyi 60.Yıl Anadolu Lisesinde ve yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Çalışma hayatı süresince akademi ile ilişkilerini devam ettiren İlter, Marmara Üniversitesinde Özel Hukuk; Dokuz Eylül Üniversitesinde Ekonomi Hukuku yüksek lisans programlarına katıldı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Executive MBA diploması aldı.

ITA Legal & Advisory’nin kurucusu ve ortağı olarak, kurumsal hukuk danışmanlığı, birleşme ve devralmalar, sözleşmeler ve sözleşmelerden kaynaklanan uyuşmazlıkların yönetimi alanlarında çalıştı. Türkiye’de büyük çaplı birçok uyuşmazlık, halka arz, birleşme ve devralma projelerinde takım oyuncusu olarak yer aldı.

T.C Hazine Müsteşarlığı nezdinde lisanslı melek yatırımcı olarak olan İlter, İzmir’in Hazineye akredite ilk melek yatırım ağı ve İzmir’de girişimcilik ekosisteminin en önemli oyuncularından olan EGİAD Melekleri’nin kuruluşu ve akreditasyonunu  projelendirmiş, takım oyuncusu olarak görev yapmış ve halen melek yatırım ağı bünyesinde çalışıyor.

Sivil toplum gönüllüsü olan ve sivil toplumda iyi yönetişime inanan İlter, Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) bünyesinde kurumsal yönetim ve kalite komisyonu üyeliği, kurumsal yönetim ve hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyeliği, kurumlar ile ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu başkan vekilliği görevlerini takiben, halen EGİAD yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Ayrıca EGİAD’ın bağlı olduğu konfederasyonlardan BASİFED’in yönetim kurulu üyesi ve EGİFED’in de yönetim kurulu başkanlığı yapıyor.

Aydın Buğra İlter, EGİAD haricinde Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Aile İşletmeleri Derneği ve Endeavor’ın aktif üyesi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.