30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ege Üniversitesi Rektörü Budak Yenilenebilir Enerji Projesi için Ankarada Temaslarda Bulundu

Ankara’da Yakın Temaslarda bulunan EGE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Üniversitesi’nin yenilenebilir enerji projesi ve Ege Teknopark’ın büyümesi konularını görüştü.

Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Teknopark’ın alt yapı, idari bina ve kuluçka merkezinin inşası konusunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile bir araya geldi. Ege Teknopark’ın gün geçtikçe büyüdüğünü ve kapasitesini arttırdığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Budak, “Bakanımız ile Ege Üniversitemizin teknopark, temel bilimler ve teknoloji üretmeye yönelik projeleri ile bilim-sanayi işbirliği kapsamındaki çalışmalarını değerlendirdik. Teknoparkımızın sınırlarını genişleterek üniversitemiz Ar-Ge ve inovasyon alt yapısına yeni tesisler kazandırılması konusunda Bakanımız Sayın Faruk Özlü destek vereceklerini söyledi. Göstermiş oldukları misafirperverlik ve desteklerinden dolayı üniversitem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJESİ

Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesinin yenilenebilir enerji projelerini ise Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Emin Sadık Aydın ve Eğitim ve Kültür Daire Başkanı Mehmet Yavuz ile masaya yatırdı. Ege Üniversitesi’nin enerji ihtiyacını giderecek yenilenebilir enerji projelerinin değerlediirldiği görüşme konusunda ise Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemizin yenilenebilir enerji konusunda iddialı projeleri var. Çağımızın en önemli sorunlarından biri enerji üretimi ve tasarrufu. Bu anlamda kampüsümüzde güneş ve rüzgar enerjisini öne çıkarak projelere ağırlık vermeyi planlıyoruz. Kampüsümüzün ihitiyacı olan enerjiyi yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak ilerisi için tasarruf elde edeceğiz. Ve buradan sağlayacağımız tasarrufu da Ar-Ge ve bilimsel projelere yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu konularda üniversitemize destek olan Sayın Emin Sadık Aydın ve Sayın Mehmet Yavuz beye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.