EGE KABLO,  1998 yılında Türkiye Kablo ve Elektrik-Elektronik Sanayisine hizmet amacıyla Manisa küçük sanayi sitesinde kurulmuştur.

Ege Kablo 2003 yılından bu yana da Manisa Organize Sanayi Bölgesine çok yakın olan Muradiye’de karayolu, demiryolu ve denizyolu taşımacılığına çok uygun konumda, modern tesis ve makineleriyle faaliyetini sürdürmektedir.

Firmamız, EKİNLER Grubu Şirketlerinin bir üyesi olup, konusunda uzman 50 kişilik kalifiye personeli ile, 2.500 m² kapalı alanda, kablo üretiminde en son teknolojiye sahip makina ve ekipmanlarıyla faaliyet göstermektedir. İşletmemizde PVC kablo, PVC makaron, silikon kablo, solar (fotovoltaik) kablo üretim hatlarının yanı sıra sıcak kalaylı tel, PVC granül ve silikon hamur üretim bölümleri bulunmaktadır.

Firmamızca; PVC  bazlı tesisat ve enerji kabloları, alçak gerilim kabloları, kumanda (kontrol) kabloları, data ve bilgisayar kabloları, otomotiv sanayisinde kullanılan kablo tipleri, silikon kablolar, solar (fotovoltaik) kablolar, özel termoplastik bileşik izoleli ve kılıflı kablolar, halojensiz kablolar, UL standartlarına uygun özel tip kablolar ve PVC makaronlar üretilmektedir.

Ege Kablo; mevcut ürün yelpazesi, kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile Vestel, Indesit, Airfel , Demirdöküm, Arçelik,Uğur Soğutma, BMC gibi Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya, otomotiv, savunma ve elektronik sanayisinde faaliyet gösteren firmaların kablo tedarikçisi durumundadır. Ayrıca üretiminin %10’luk bir bölümünü ihraç etmektedir. 2012 yılında gerçekleştirilecek yeni yatırımlar ve organizasyonlarla, başta solar kablolar olmak üzere mevcut ürünlerini Avrupa birliği ülkelerine ihraç etmeyi ve ihracat payını artırmayı hedeflemektedir.

Ege Kablo Adres: Fevzi Çakmak Mh. Manisa Cad. No:95 45140 Muradiye, Manisa, TÜRKİYE
Ege Kablo Telefon: 0236 2468285
Ege Kablo Fax: 0236 2468286
Ege Kablo web adresi: www.egekablo.com
Ege Kablo e-mail: info@egekablo.com