EFTA Enerji Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Güneş Enerjisinden elektrik üretim sektörünün içerisinde yetişmiş alanında uzman mühendisler ile 55 yıllık ticari geçmişi bulunan DOĞAN Oksijen Ltd. Şti. ortaklığıyla 2015 Mart ayında Konya’da kurularak ticari hayatına başlamıştır.

EFTA Enerji şirketinin başlıca faaliyet alanları;

·         Anahtar Teslim Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Santralleri Kurulumu (EPC)

·         Tedaş Projelendirme işlemleri

·         Satış Sonrası Destek Hizmetleri

·         Bakım-Onarım Hizmetleri

·         Danışmanlık-Müşavirlik Hizmetleri

EFTA ENERJİ; Kurulum bölgesi ve saha/çatı koşullarına göre santrallerin ön dizaynından geçici kabulüne kadar olan tüm süreçleri gerçekleştirmektedir.

EFTA ENERJİ; Tüm hizmetleri, kendi bünyesinde bulundurduğu yetişmiş personeller ile yapmakta, kurulum sonrası da etkili teknik destek sunmaktadır.

EFTA ENERJİ; kurulumunu yaptığı santralleri sürekli izlemekte ve üretim değerlerini takip ederek yatırımcılarına raporlar sunmaktadır. Ayrıca, hem kendi kurduğu santrallere hem de 3. Şahısların santrallerine bünyesindeki yetişmiş elemanlarla belirli periyotlarla bakım-onarım hizmetleri vermekte ve raporlama yapmaktadır.

Bu bilgiler ışığında  EFTA ENERJİ,  Türkiye’nin farklı bölgelerinde projelerini gerçekleştirmiş olup, faaliyetlerine devam etmektedir.

Efta Enerji Adres: Horozluhan Mh. Ulus Sk. No:16 Selçuklu – KONYA
Efta Enerji Telefon: 0332 2510391
Efta Enerji Fax: 0332 2492391
Efta Enerji Web Adresi: www.eftaenerji.com
Efta Enerji e-mail: bilgi@eftaenerji.com