30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dünya’nın En Büyük Güneş Hücresi Üreticileri Belirlendi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Yapılan bir araştırmaya göre, 2018 yılının en büyük 10 hücre üreticisi tespit edildi. İlk 10’da yer alan şirketlerin Çinli şirketler olduğu görülüyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, 2018 yılının en büyük 10 hücre üreticisi tespit edildi. İlk 10 güneş hücresi şirketlerinin isimleri ise şöyle oldu:

Tablo 1: Dünya’nın En Büyük Güneş Hücresi Şirketleri


Araştırmada ilk sıralarda yer alan şirketlerin Çin ağırlıklı olduğu görülüyor. Çinli şirketleri Hanwa Q-CELLS ile First Solar takip ediyor. JA Solar, Trina Solar, JinkoSolar ve Canadian Solar şirketleri, kendi ülkelerinde GW’larca hücre ve modül üretebilen küresel şirketler olarak karşımıza çıkıyor.

JA Solar ve JinkoSolar, mono-PERC hücre teknolojisine yönelirken, Trina Solar hala değişiklik yapma sürecinde, Canadian Solar ise hala benzer tipte hücre üretmeye devam ediyor.

Hücre teknolojisinde hala mono teknolojisi hakim. Seri üretim hücre teknolojisinde ise First Solar 2018 yılında lider oldu.

Kaynak: PVTECH

1 Yorum

  • mert aktem dedi ki:

    Kötü bir çeviri haberi olmuş, First solar Amerikan firması, Canadian solar adı üzerinde Kanada firmasıdır. Böyle temel hataların olması üzücü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.