30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dünyanın En Büyük Güneş Enerjili Hidrojen Tesisi Kuruluyor

ÇİN (Enerji Portalı) – Çin Baofeng Enerji Grubu, dünyanın en büyük hidrojen üretim tesisi için 200 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali (GES) kullanacak.

Çin Baofeng Enerji Grubu, dünyanın en büyük güneş enerjisiyle çalışan hidrojen pilot tesisinin yapımına başladığını söyledi. Proje, elektroliz yoluyla hidrojen yapmak için Ningxia’nın Kuzeybatı bölgesinde bulunan 200 MW’lık bir güneş enerjisi santralini kullanacak.

Bir çok rapor, projenin yaklaşık 1.4 milyar yuan’a (198 milyon $) mal olması ve yılda 160 milyon standart metreküp hidrojen üretmesi gerektiğini gösteriyor.

Proje ayrıca hidrojen yakıt ikmali istasyonlarının oluşturulmasını ve kentsel hidrojenle çalışan otobüslerle işbirliğini de içeriyor.

Esas olarak bir kömür madenciliği ve kimyasal üretim şirketi olan Baofeng Enerji, şu açıklamada bulundu:

“Proje, fosil yakıt bazlı enerjiden nasıl uzaklaşacağının ve hidrojen açısından büyük bir potansiyel gördüğünün bir göstergesidir.”

Kaynak: Renewable Energy World

1 Yorum

  • Hidrojende dünyanın 1 numarasıyız çin bizden sonra gelir nedenmi biz normal dc enerji ile elektroliz yapmıyoruz işin sırrı püf noktasını bulana kadar neleri feda ettiğimizi anlatamam kısaca çözüm bizde kimse ukalalık yapmasın bize gelin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.