30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dünya Bankası LAC İçin Hazırladığı Jeotermal Raporunu Yayınladı

LATİN AMERİKA (Enerji Portalı) – Dünya Bankası, Latin Amerika ve Karayip bölgesindeki jeotermal enerji potansiyelini daha fazla değerlendirilmesi için bir rapor hazırladı.

Dünya Bankası, Latin Amerika ve Karayip (LAC) bölgesindeki jeotermal potansiyelini daha fazla değerlendirilmesi için bir rapor hazırladı. Rapor aynı zöamda, günümüzde jeotermal kullanımın durumu ve devam eden gelişmelerin yanı sıra mevcut teşvikler ve düzenleyici rejimler hakkında mükemmel bir genel bakış da sunuyor.

Latin Amerika ve Karayip bölgesindeki jeotermal enerji kaynağının sürdürülebilir bir şekilde daha fazla araştırılıp geliştirildiği takdirde, bu kaynaklar bölgenin temel güç gereksinimlerinin önemli bir bölümünü karşılayabileceği ve bu da rekabetçi bir maliyetle doğrudan ekonomik ve çevresel faydalara yol açabileceği düşünülüyor.

Dünya Bankası tarafından yayımlanan raporun, karar vericilerin LAC’de genişleyen jeotermal gelişmeyi kolaylaştırmak için temel zorlukları ve önlemleri değerlendirmek için bir rehber niteliği taşıdığı ifade ediliyor.

Rapor çalışmaları kapsamında Latin Amerika ve Karayip bölgesindeki jeotermal enerji kaynağı potansiyelinin değerlendirilmesiyle ile ilgili şu zorlukların olduğu ifade ediliyor:

  • Jeotermal kaynak kullanımı risklerin olması,
  • Jeotermal kalkınma için finansman ayırma durumu,
  • Yatırım ortamını iyileştirecek politika, yasal ve düzenleyici reformlar oluşturma gerekliliği ve
  • Çevresel ve sosyal hususlar.

Alanında uzman kişilerce ortaya konan bu rapor, tespit edilen sorunlara çözüm getirmek için öneriler sunarak Dünya’nın dört bir yanından LAC’deki müşterilerinin kendi iç pazarlarında uygulayabilecekleri bir dizi önlem ortaya koyuyor.

Raporun tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.