30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


DSÖ’den Korkutan Açıklama!

İSVİÇRE (Enerji Portalı) Dünya Sağlık Örgütün’den korkutan açıklama geldi! Ekim ve Kasım aylarında koronavirüsün daha sert geçeceğini ve ölümlerin artacağını beklediğini ifade etti.

Koronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyada hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün coronavirüs salgınına bağlı vaka ve ölüm sayıları artmaya devam ederken Dünya Sağlık Örgütü‘nden endişe verici bir haber daha geldi.

“Aşı pandeminin sonu olmayacak”

“Ülkelerin bu kötü haberi duymak istemediği bir zaman ve bunu da anlıyorum” ifadelerini kullanan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, şu açıklamalarda bulundu:

“Sürekli aşının pandeminin sonu olacağını duyuyorum. Tabii ki olmayacak. Aşının tüm nüfus gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz. Şimdi bir gruba değil diğerine yardımcı olacağına dair bazı işaretler alıyoruz. Ve sonra farklı aşılar sipariş etmek zorunda kalırsak, tam bir lojistik kabus.”

Kluge ayrıca “Pandeminin sonu, toplum olarak bu pandemiyle nasıl yaşayacağımızı öğreneceğimiz andır. Bu bize bağlı ve bu çok olumlu bir mesaj” ifadelerini diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.