30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


DP World, Topaz Energy and Marin’i Satın Aldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – DP World, Dubai merkezli Topaz Energy and Marine ‘i satın aldı. DP World’ün Topaz’ı P&O Denizcilik Hizmetler’ine entegre edeceği belirtildi.

DP World, deniz lojistiği taşımacılığı yapan Topaz Energy and Marine’i bünyesine kattı. 2012’den beri Topaz’ın CEO’su olan René Kofod-Olsen satın almayı doğruladı. DP World’ün satın alma işlemi için 1 milyar ABD doları ödeme yapacağı belirtiliyor.

DP World Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sultan Ahmed bin Sulayem, DP World’ün denizcilik lojistik hizmetlerinde dünya lideri bir operatör olma konumunu daha da güçlendiren Topaz’ı satın alındığını açıkladı. Suleyam DP World Group’un son yıllarda, deniz lojistiği sektörüne yatırım yaptığını açıkladı.

“Topaz ve P&O Denizcilik Hizmetlerinin bir araya getirilmesinde verimlilik ve kazanç artışı sağlayacağına inanıyoruz.”

DP World Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sultan Ahmed bin Sulayem,”Bu son satın alma, dünya genelinde 300’den fazla gemiyi barındıran P&O Denizcilik Hizmetlerimizin, POMS’un faaliyetlerini tamamlıyor. Bu yenilikçi yaklaşımın, artan ölçekle birlikte, Topaz ve P&O Denizcilik Hizmetlerinin bir araya getirilmesinde verimlilik ve kazanç artışı sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, bu yeni ortaklık DP World’ün yeni iş alanlarını daha kapsamlı bir şekilde keşfetmesine, örneğin Doğu-Batı ticaret koridorunda Azerbaycan üzerinden transit geçiş hacimlerini artırmaya kapı açıyor.” dedi.

Topaz’ın BP, Chevron, Dragon Oil, Dubai Petroleum, ExxonMobil ve Tengizchevroil gibi şirketlerle ilişkileri bulunuyor…

Topaz, küresel enerji endüstrisinde lider uluslararası lojistik şirketi olarak tanınıyor ve şirket, ağırlıklı olarak Hazar Denizi, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (ODKA) ve Batı Afrika bölgelerinde olmak üzere 117 gemiden oluşan modern ve çok yönlü bir filo işletiyor.

Topaz’ın BP, Chevron, Dragon Oil, Dubai Petroleum, ExxonMobil ve Tengizchevroil dahil olmak üzere önde gelen uluslararası ve ulusal petrol şirketleri ile uzun süredir devam eden ilişkileri bulunuyor.

Kaynak: Deniz Haber

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.