30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dört Ayrı Enerji Projesine Acele Kamulaştırma Kararı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 31126 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları’na göre, çeşitli enerji projeleri için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre acele kamulaştırma yapılacak olan projeler:
>> 154 kV Bağlar RES TM-Konya Kuzey TM Enerji İletim Hattı Projesi
>> Batman-Dörtyol Ham Petrol Boru Hattı Projesi
>> Başak Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali Projesi
>> Tatlıpınar Rüzgâr Enerji Santrali Projesi

Konya..

154 kV Bağlar RES TM-Konya Kuzey TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2529) için tıklayınız.

Batman…

Batman-Dörtyol Ham Petrol Boru Hattının Mevcut Güzergâhının İl, İlçe ve Köy Merkezleri ile İmarlı Sahalar İçerisinde Kalan Kesimlerinin Lokal Olarak Deplase Edilmesi Zorunluluğu Doğması Nedeniyle Bazı Taşınmazların, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2532) için tıklayınız.

Kastamonu…

Başak Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Kastamonu İli, Cide İlçesi, Kapısuyu Köyü Sınırları İçerisinde Yer Alan Taşınmazın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2534) için tıklayınız.

Balıkesir…

Tatlıpınar Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, Balıkesir İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2535) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.