30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dönmez: Koronavirüs Alacağımız Tedbirlerden Daha Güçlü Değildir

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından kamuoyu duyurusunda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Özellikle risk grubunda bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız elektrik ve doğal gaz işlemlerini ilgili firmaların Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne gitmeden akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar kullanarak online kanallar üzerinden evlerinden yapabilir.” açıklaması ile kamuoyu duyurusu yaptı.

Dönmez‘in sosyal medya paylaşımında şu bilgiler yer alıyor:

Kamuoyuna Duyuru

Dünyada görülen koronavirüs salgınının ülkemizde en aza indirmek ve en üst düzeyde bireysel ve toplumsal koruma sağlamak için özellikle risk grubunda bulunan doğal gaz işlemleri, ilgili firmaların Müsteri Hizmetleri Merkezi’ne gitmeden akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlar kullanılarak online kanallar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

81 ilimizin tamamında doğal gaz işlemleri için Alo 187, elektrik işlemleri için Alo 186 aranılarak arıza ihbarı, talep, öneri ve şikayetler iletilebilmekte ve diğer işlemler için gerekli destek alınabilmektedir.

Vatandaşlarımızın Genel Aydınlatma hizmetinden kesintisiz olarak yararlanabilmesi için TEDAŞ Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması üzerinden arıza ihbarı bırakılabilmektedir.

Fatura ödeme işlemleri ilgili dağıtım veya tedarik firmalarının resmi internet sayfaları üzerinden, belirtilen anlaşmalı bankalardan veya mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir.

Fatura sorgulama ve aboneliklerle ilgili sözleşme veya fesih işlemlerinin tamamı da e-devlet üzerinden vatandaşlarımızın kullanımına açıktır.

Bu dönemde Sağlık Bakanlığımızın yayımladığı tedbirlere uyarak mümkün olduğunca vatandaşlarımızın kendilerini kalabalık ortamlardan izole etmesi salgının kontrol altına alınması açısından büyük önem taşımaktadır.

Salgının daha da yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak işlemleri hayata geçirmek için bütün firmalarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.

Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.

Resim

1 Yorum

  • mehmet dedi ki:

    at yarislari neden iptal edilmez.hergun degidik hipodromlarda ve batilerde binlerce kisiuygunsuz ortamlardabir araya geliyor.buna tjk seyirci kalmayip vesile oluyor.yasal islem baslatilmali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.