30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dönmez: Doğaya Uyumlu Bir Şekilde Faaliyetlerimizi Sürdürüyoruz

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji üretimi ve madencilik faaliyetlerinde çevreyi korumaya özen gösterildiğini belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Dünya Enerji Stratejisi Kongresi ve Fuarı’nın açılışına katıldı. Burada değerlendirmelerde bulunan Dönmez, enerji ve tabii kaynakların her alanında doğaya uyumlu çalışmaya özen gösterdiklerine vurgu yaparak konuşmasında şunları aktardı:

“Örneğin, ‘Bir Enerji Bir Nefes’ projemizle çalışmaların tamamlandığı maden sahlarımızda 5 milyon fidan dikerek nefesimizi daha derin almamıza önemli bir katkı sağlayacağız. Akdeniz’deki milli devlerimiz Yavuz ve Fatih’in ‘çevre dostu’ özellikleri tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Tuz Gölü Yer Altı Doğalgaz Depolama Tesisi projemizde 100 bin metrekare alanda ağaçlandırma yaparken 40 bin dönüm arazide de tarımsal sulamaya destek oluyoruz.

Yine tesisimizin olduğu bölgede bulunan flamingo sayısının artışını dahi yakından takip edecek kadar titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bakanlığımızda ise kişisel olarak takip ettiğim ve Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından sürdürülen ‘Sıfır Atık’ projesine büyük destek sağlıyoruz. Proje başladığından beri yaklaşık 2 bin 500 ağaca eş değer kağıt geri dönüşümü yaptık. Böylece yaklaşık 5 bin kişiye yetecek oksijen üretimini sağladık. Barınaklardaki dostlarımıza 70 ton yemek ve organik atığı da bu kapsamda ulaştırdık.”

Dönmez, Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde 11 Kasım’da düzenlenecek olan fidan dikme etkinliğine de bakanlık olarak destek olacağını de belirterek sosyal medyada şu paylaşımı yaptı:

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.