Doğuş Grubu’nun, Soma’da yaşanan ve Türkiye’yi derin yasa boğan Soma maden felaketinin ardından bölgenin sağlık, barınma ve sosyal ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacıyla başlattığı sosyal yardım projesi tamamlandı. Proje kapsamında 301 madencinin ailelerine yönelik inşa edilen mahallede, 13 blokta 306 daire sahiplerine teslim edilirken, proje kapsamında inşa edilen iki okul ve bir cami de törenle kullanıma açıldı.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk: “Soma’da hayatını kaybeden madencilerimizin aileleri ve yakınlarını sadece maddi olarak değil, tüm kalbimizle ve üzerimize düşün görev bilinciyle destekliyoruz. Doğuş Grubu olarak sağlık, eğitim, barınma gibi birçok alanda yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz.”

Kurulduğu günden bu yana toplumdan aldığını topluma vermek için çalışan ve toplumsal sorunlara duyarlılıkla yaklaşan Doğuş Grubu, Soma’da yakınlarını kaybedenlere umut olmak için hayata geçirdiği Soma Sosyal Yardım projesini tamamladı. Doğuş Grubu’nun ‘Soma için hep birlikte’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında Soma maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin yakınlarına yeni bir mahalle kuruldu. Bölgenin sağlık, barınma ve sosyal ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacıyla inşa edilen bu mahallede madencilerin ailelerinin ikamet edeceği 306 adet tam donanımlı konut, 1000 öğrenci kapasiteli anaokulu, ilkokul ve ortaokuldan oluşan iki okul, bir cami, su deposu, ısı merkezi, çocuk parkı ve açık oyun sahaları bulunuyor.

Projenin teslimi vesilesiyle Manisa ve Soma’da eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu ve Doğuş Gayrimenkul Genel Müdürü Erdem Tavas’ın katılımı ile açılış töreni gerçekleştirildi.

Ferit F. Şahenk: Sadece maddi değil, tüm kalbimizle ve üzerimize düşen görev bilinciyle destekliyoruz

Törende konuşma yapan Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm taraflara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Doğuş Grubu olarak her alanda yatırımlarımızı ülkemizin geleceğine yapıyoruz. Ne yapıyorsak bu ülke ve bu ülkenin insanı, doğuştan iyi bir geleceğe sahip olsun diye yapıyoruz. Toplumsal alanda hayata geçirdiğimiz tüm diğer projelerde olduğu gibi, Soma’da hayatını kaybeden madencilerimizin aileleri ve yakınlarını da sadece maddi olarak değil, tüm kalbimizle ve üzerimize düşün görev bilinciyle destekliyoruz. Doğuş Grubu olarak sağlık, eğitim, barınma gibi birçok alanda yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Eğitim çağında olan çocuklarımızın hayallerinin peşinden gitmeleri ve geleceğe umutla bakmaları için de gerekli eğitim desteğimizi sürdüreceğiz. Doğuş Grubu olarak bugüne kadar çocuklara, gençlere, kadına, sanata, tarihe, spora başta olmak üzere toplumun her kesimine destek olmaya ve toplumdan aldığımızı topluma vermeye devam edeceğiz.”

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, bu projenin dışında vefat eden madencilerin, yükseköğrenim çağına gelmiş veya halen yükseköğrenimini sürdüren ve lise son sınıfta okuyan çocuklarının eğitimlerine de destekte bulunmaya devam ediyor.