30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Doğu Akdeniz’de Haklarımızı Korumaya Devam Edeceğiz”

BİLECİK (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer’i ziyaret etti, ardından ilçe merkezindeki bir pazar alanında düzenlenen iftar programına katıldı.

Programda yaptığı konuşmada milli enerji ve maden politikasının bu dönemde meyve vermeye başladığını söyleyen Dönmez, “Biliyorsunuz son 3 aydır yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimimiz yüzde 60 bandının üzerinde seyrediyor. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 50 civarındaydı. İnşallah bunu daha da yukarılara çekeceğiz. Son günlerde kamuoyunda sık sık yer alan bir diğer mesele de Doğu Akdeniz. Büyük ve güçlü Türkiye hedeflerimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesiyle adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Doğu Akdeniz’de ülkemizin, milletimizin ve KKTC’nin haklarını koruduk, korumaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Farklılıklarımız bizlerin zenginliğidir, başımızın tacıdır.”

Dönmez, yer altındaki kaynakları 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda kullanmak için uyguladıkları politikalardan taviz vermediklerini vurguladı.

“Biz bir oldukça, iri oldukça, diri oldukça Allah’ın izniyle kimse bizi hedefimizden alıkoyamaz.” ifadesini kullanan Dönmez, şunları kaydetti:

“Birliğimize, beraberliğimize sahip çıkacağız. Bu sofralardaki muhabbeti, kardeşliği gözümüzden bile sakınacağız. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi hepimiz aynı gemideyiz. Aynı hedefe, aynı amaca milletçe hep birlikte el ele, gönül gönüle yürüyoruz. Yüzyıllar boyunca farklı anlayışları, mezhepleri, ırkları bünyesinde huzur içinde yaşatmış bir medeniyetiz. ‘Yaradılanı severiz Yaradandan ötürü.’ diyen Yunus Emre’nin fikir dünyasıyla yoğrulmuşuz. Farklılıklarımız bizlerin zenginliğidir, başımızın tacıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.