30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Doğalgazla Yemek Pişirmek 5 Kat Daha Ucuz

ADANA (Enerji Portalı) – Doğalgaz abonelerinin 2018 yılı kullanım verilerine göre; mutfakta doğalgaz kullanan Çukurovalı vatandaşlar, tüp kullananlarla karşılaştırıldığında yemeklerini 5 kat daha tasarruflu pişiriyor.

Doğalgaz abonelerinin 2018 yılı kullanım verilerine göre; mutfakta doğalgaz kullanan Çukurovalı vatandaşlar, tüp kullananlarla karşılaştırıldığında yemeklerini 5 kat daha tasarruflu pişiriyor.

Elde edilen bilgilere göre; mutfağınıza doğalgaz kullanımı, aylık bir tüp kullandığınızdaki pişirme masrafını yüzde 80 oranında azaltabilir. Bununla birlikte, doğalgaz ile kullanım sıklığınıza göre ayda ortalama 19 TL’ye yemek pişirebilindiği belirtiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aksa Çukurova Doğalgaz Dağıtım Genel Müdürü Alper Konyalı şu şekilde konuştu:

“Bölgemizin birçok özel lezzeti, birbirinden güzel yemekleri var. Haliyle evlerde de bol miktarda yemek pişiyor; bir başka açıdan baktığımızda yemek pişirmek için de enerji kullanılıyor. Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayan Çukurova Bölgesi’ndeki tüketici alışkanlıkları gösteriyor ki bir evde ortalama olarak bir tüp, sadece mutfakta pişirme amaçlı kullanılıyor. Ancak sadece mutfakta doğal gaza geçilmesi bile önemli oranda tasarruf sağlıyor ve yatırımınız birkaç yıl içinde kendini amorti edebiliyor. Üstelik doğal gazla, pek çok ailenin yakındığı ‘Tüp bitti’ derdinden de kurtulmak çok kolay.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.