30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Doğal Gazda Yaşanan Son Gelişmeler Konuşuldu

ANKARA (Enerji Portalı) – Güneydoğu ve Doğu Avrupa Gaz Platformu (SEEGAS) tarafından EPİAŞ yöneticilerinin yer aldığı toplantıda enerji piyasasındaki gelişmeler yer aldı.

Güneydoğu ve Doğu Avrupa Gaz Platformu (SEEGAS) tarafından EPİAŞ yöneticilerinin de yer aldığı çevrim içi toplantı yüksek katılımla gerçekleşti. Toplantıda sunum yapan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, EPİAŞ tarafından yakın zamanda işletilecek olan Vadeli Doğal Gaz Piyasası’nın Türkiye’nin enerji ticareti merkezi olması misyonuna önemli katkı sağlayacağının altını çizerek Türkiye’nin bölgesinde giderek önem kazandığını ve uluslararası enerji şirketlerini Türkiye’deki enerji piyasalarında işlem yapmaya davet ettiklerini belirtti.

Piyasaların sürdürülebilir olabilmesi için şeffaf olması gerektiğini vurgulayan Türkoğlu, EPİAŞ olarak şeffaflığı önemsediklerini hatırlattı. Toplantıda ayrıca piyasaların entegrasyonu ile birlikte sınır ötesi doğal gaz ticaretinin önünün açılacağı ve yeni fırsatların doğacağı; Güneydoğu Avrupa bölgesinde büyüme ve entegrasyon fırsatları ve Türkiye, Bulgaristan ve Gürcistan’da doğal gazda yaşanan son gelişmeler konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.