30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Diyarbakırlı İş Adamlarından Güneş Paneli Üreten Fabrikaya ziyaret

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Diyarbakırlı iş adamları “Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım” programı kapsamında fotovoltaik panel üretim yapan Alman fabrikasını ziyaret etti.

Ziyarete, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkar Odaları (DESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ebedinoğlu, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil ile iş adamları katıldı.

Fabrikaya geçekleştirilen ziyarette konuşan Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal yurt dışından bölgeyi çekim merkezi olarak gören ve yatırım kararını Diyarbakır’dan yana alan şirket yetkililerine teşekkür etti.

Diyarbakır’ın konumu nedeniyle geçekleştirilen yatırımın katma değer yaratabileceğini anlatan Baysal, “Mevcut yatırımın tüm dinamiklerce sahiplenmesi gerekiyor. DİSİAD olarak her dönem yatırımcının yanındayız.” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde tam otomasyona sahip bantlarda üretim yapan Alman firması, sıfır hatayla uzun yıllar yüksek verimle çalışan ürünler üretiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.