30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dicle Elektrik’ten Kayıt Dışı Tüketimi Önleyecek Büyük Yatırım!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Dicle Elektrik, yıl sonuna kadar yapacağı altyapı yatırımıyla 30 milyon kWh elektrik enerjisini kayıt altına almayı planlıyor. Özelleşme sürecindeki 1,6 milyar liralık yatırımın büyük bir kısmını tamamlayan şirket, bu kez de Diyarbakır’da 4 milyon 160 bin liralık yeni bir yatırımı hayata geçirecek.

Dicle Dicle Elektrik, Diyarbakır’ın Kuçe ve Medya mahallelerindeki tüketicilere kesintisiz elektrik verebilmek adına 4 milyon 160 bin liralık alt yapı yatırımı başlattı. Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yatırımla daha önce kayıt dışı tüketilen yıllık 30 milyon kWh elektrik enerjisi kayıt altına alınması planlanıyor.

Bu yatırım doğrultusunda, Kentte 50 trafo bölgesinde 1.000 adet yeni elektrik direği dikilecek, 200 kilometre abone kablosu döşenecek ve 1.200 adet direk üstü sayaç otomasyon panosu (DÜSOP) montajı gerçekleştirilecek. Bununla birlikte şirket, olumsuz hava şartlarının herhangi bir arızaya neden olmaması için de belirli yerlere toplam 25 kilometre uzunluğunda izolasyonlu kablo da döşeyecek.

Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, Kuçe ve Medya mahallelerindeki nüfusun, yaşanan göçlerle son dönemde hızla arttığına ve mahallelerin büyüdüğüne dikkati çekerek, “ Hizmet bölgelerinde bir yandan yatırım çalışmalarını sürdürdüklerini, diğer yandan sayaç ölçü devrelerinin ıslahını gerçekleştiriyoruz. Söz konusu yatırım tamamlandığında 5 bin 500 kadar abonemizin bulunduğu bu bölgede daha önce kayıt dışı olarak tüketilen yıllık 30 milyon kilovatsaat dolayındaki elektrik enerjisi de artık kayıda alınmış olacak. Hedefimiz tüm bölgede olduğu gibi Diyarbakır’da da 3K projemizi hayata geçirerek sayede tüketicilerimize ‘Kayıpsız, Kesintisiz ve Kaliteli ‘enerji vermektir.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.