30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Dev Şirketler, Reklam Kampanyalarıyla Enerji Devrimine Öncülük Ediyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Güneş enerjisi, son yıllarda daha sürdürülebilir bir marka oluşturmak isteyen birçok şirketin reklam kampanyalarını devraldı. Güneş enerjisi ve yenilenebilir kaynakların popülaritesindeki artış, milyon dolarlık reklam kampanyalarında temiz enerjiyi odak noktası haline getirdi.

Büyük şirketler bu yenilenebilir enerji devrimine öncülük ediyor. Apple, Coors Light, Verizon ve Google ise yüzlerce şirketten bazıları.  Bu şirketler sürdürülebilir marka oluşturmak ive bu girişimleri teşvik etmek için televizyon ve sosyal medyayı kullanıyorlar.

Modern tüketicilerin çevre dostu bir şirkete yatırım yapma veya hizmet ve ürün satın alma olasılıkları daha yüksektir. Sürdürülebilirlik ile ilgili tüketici eğilimleri üzerine yapılan bir araştırmada, “Şirketin sürdürülebilir bir çaba göstermesi durumunda tüketicilerin yüzde 75’inin bir ürün veya hizmet satın alma olasılığının daha yüksek” olduğu tespit edildi.

Güneş enerjisi, işletmelerin üretim, dağıtım, depolama, perakende ve diğer birçok uygulamalarında ihtiyaç duydukları elektriği üretmeleri için uygun maliyetli bir yoldur. Amerika’nın en iyi markaları, inançlarını güneşe tutuyor ve daha sürdürülebilir organizasyonlar yapmayı taahhüt ediyor. SEIA’nın Güneş Enerjisi İş Raporu, en büyük 25 kurumsal güneş kullanıcısı da dahil olmak üzere, işletmelerdeki ticari güneş enerjisi tesislerini takip ediyor. Birçoğu Fortune 500 şirketi.

Kurumsal güneş enerjisi kullanıcıları bu enerji devrimine öncülük ediyor ve iş hayatında ve genel olarak yenilenebilir kaynakların kullanımını normalleştirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca, Amerika’da yüz milyonlarca televizyon izleyicisinin güneş enerjisinden daha fazla yararlanmaya kararlı olduklarını bilmelerine izin veriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.