2016 yılında İstanbul’da Alman J.v.G. Thoma GmbH ortaklığıyla kurulan Desiba Enerji İnşaat Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, yıllık 400 MW kapasiteli güneş paneli üretim tesisi ile Türkiye’nin en büyük yerli panel üreticisidir.

Desiba Enerji, ortağı JVG Thoma ile birlikte uluslararası piyasada oldukça tanınan ve kalitesiyle bilinen Jurawatt markalı panellerini; 6000 m2 kapalı alanı, 43000 m2 toplam alanı, yıllık 400 MW kapasitesi, uluslararası güvenlik, kalite ve çevre standartlarına uygunluğu, yenilikçi potansiyeli, uzmanlık bilgisi, JVG Thoma’nın 20 yılı aşkın tecrübesi, full otomatik üretim hattıyla Mersin fabrikasında üretmektedir.

Panellerimiz, Türkiye gibi sıcaklığın yazın yükseldiği kışın düştüğü bölgelerde verim kaybı yaşamayan özel “Çöl Teknolojisi”ne sahiptir. 85-90 dereceye kadar dayanan, bu derecenin üzerinde çalışmayan geleneksel panellere karşılık, yüksek Alman teknolojisi ile ürettiğimiz çöl teknolojili panellerimiz modül ısısında 125 dereceye kadar ısıya dayanımlıdır ve sıcak bölgelerde daha fazla kazanım ve kullanım ömrü sağlamaktadır. Bu bağlamda Jurawatt Çöl Teknolojili panellerimiz Türkiye piyasasında öncü ve liderdir.

Desiba Enerji olarak “çöl teknolojisi” ile bölgedeki güneş enerjisi piyasası alışkanlıklarını değiştirmeye odaklanmakla beraber; son teknoloji üretimimizle, 30 milyon Euro yatırımımızla, geleceğin enerji kaynağı olarak nitelendirilen güneş enerjisi sektöründe ülkemizin lider ve destekleyici kuruluşlarından biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Desiba Enerji Adres: Adres: Büyükdere Cd. Kasap Sk.Arkas İş Mrk. No.2 K.7 Esentepe, İstanbul
Desiba Enerji Telefon: 0212 2749830
Desiba Enerji Fax: 0212 2749833
Desiba Enerji Web Adresi: www.desibaenerji.com
Desiba Enerji  e-mail: info@desibaenerji.com