30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Denizli’ye “Ekolojik İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi” Yapılacak!

DENİZLİ (Enerji Portalı) – Denizli Büyükşehir Belediyesi ile ENVER Denizli Şubesi arasında “Ekolojik İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi” işbirliği protokolü imzalandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Denizli Şubesi arasında Denizli’ye Ekolojik İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi yapılması konusunda ortak proje ve işbirliği protokolü imzalandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ENVER Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Büyükşehir DESKİ Genel Müdürü ve ENVER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmud Güngör, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Halil İbrahim Kaşlıköse ve ENVER Denizli Şubesi yönetim kurulu üyeleri iştirak etti.

“Projemizde yer alacak Ar-Ge Merkezi, bilgi teknoloji kuluçkası, robotik kodlama gibi tüm ayrıntıları düşündük.”

Projenin enerjisini ekolojik olarak tamamen kendi üretecek ve sıfır atık içeren bir merkez kurmak olduğunu ifade eden Akgün, “Projemizde yer alacak Ar-Ge Merkezi, bilgi teknoloji kuluçkası, robotik kodlama gibi tüm ayrıntıları düşündük. Türkiye’de ilk olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a verdikleri destek için kendilerine çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Dünya’da enerjinin pek çok göstergeyi doğrudan etkileyip değiştirdiğini ifade ederek enerjiyi verimli kullanmanın çok önemli olduğunu belirtti. Zolan, aynı zamanda yerli ve milli enerji üretiminin de çok önemli olduğunu, bu bilincin de gelecek nesillere mutlaka aktarılması gerektiğine dikkat çekti.

“Denizli ve Türkiye’de ilk olacak bir projeyi birlikte gerçekleştireceğiz.”

Projenin Ar-Ge ve inovasyon anlamında önemine işaret eden Başkan Zolan, “Ülkemizin önünü açacak bu projeyle birçok güzelliklerin ortaya çıkmasına vesile olmak istiyoruz. Denizli ve Türkiye’de ilk olacak bir projeyi birlikte gerçekleştireceğiz. Bu protokolle belediyemizin mülkiyetinde olan bir yere ENVER Derneği ile işbirliğinde kendi enerjisini üreten, sıfır atık içeren bir Ekolojik İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi yapılacak.” diye belirtti.

“Merkez aynı zamanda bir eğitim yuvası olacak.”

Merkezin aynı zamanda bir eğitim yuvası olacağını vurgulayan Başkan Zolan, “Eğitim, Ar-Ge ve inovasyon gibi bir çok alanı içinde barındıran ve bu anlamda Türkiye’de ilk olan bir proje olacak. Buraya temas eden çocuklarımız, gençlerimiz ve insanlarımız enerjinin değerini, kullanımını, ekonomideki yerini öğrenecek ve aynı zamanda yeni fikirlerin ve düşüncelerin önünü açacak. Yeni ve güzel işlerin başlangıcı olacak. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir