30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


CW Enerji Yatırım Kararlarını Açıkladı

BALIKESİR (Enerji Portalı)- Borsa İstanbul’un en yeni şirketlerinden Cw Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada yatırım kararlarıyla ilgili bilgi verdi.

Cw Enerji, borsada işlemlere başladıktan sonra 3 gün süren tavan serisinin ardından dün taban fiyatına geriledi. CWENE payları bugün de güne satıcı ağırlıklı başlarken sabah saatlerinde hisse fiyatı 112,6 TL’ye kadar düştü.

Bununla birlikte faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapan Cw Enerji, son olarak aldığı yatırım kararlarıyla ilgili bilgi verdi.

Şirket tarafından yatırım kararlarıyla ilgili KAP’a yapılan açıklamalar şu şekilde:

Şirket, Antalya Organize Sanayi Bölgesi 3. Kısım 33. Cad. No: 7 Döşemealtı/Antalya adresinde bulunan EVA üretim tesisinde deneme üretimleri tamamlayıp seri üretim sürecine başladığını bildirdi.

Onaylı izahnamede belirtildiği üzere şirket, EVA üretim kapasitesinin artırılması planları doğrultusunda, halka arz gelirlerinden karşılanmak üzere yeni makine siparişi verilmesi ve gerekli işlemlerin yapılması kararı karar aldı. Söz konusu yatırıma ilişkin tahmini maliyet, yaklaşık 2.315.500 dolar olarak öngörülüyor.

Cw Enerji, fotovoltaik güneş paneli üretim kapasitesine yapılan yatırımlar sonucunda 1.800 MW’a ulaştığı bilgisini verdi. Buna göre şirket, kapasite artışına paralel olarak hammadde, üretilen güneş enerjisi panelleri ve ticari ürünlerin depolanması için depolama alanlarının genişletilmesi çalışmalarının başlatılmasına da karar verdi.

Bu kapsamda alınan karar doğrultusunda Antalya Organize Sanayi Bölgesinde bulunan mevcut tesislere ek yaklaşık toplam 23.000 m2 üretim ve depolama alanlarının genişletilmesine ve halka arz gelirlerinden karşılanmak üzere yaklaşık tahmini 200.000.000 TL tutarında yatırım yapılmasına karar verdi.

Diğer bir yatırım kararı ise Antalya Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ana üretim tesisinde fotovoltaik güneş paneli üretim hattı yatırımı ve modernizasyonu kapsamında gerekli siparişlerin verilmesi, iş ve işlemlerin başlatılmasına yönelik oldu.

Bu kapsamda halka arz gelirlerinden karşılanmak üzere söz konusu yatırıma ilişkin yaklaşık toplam maliyet 10.300.000 dolar olarak açıklandı.

Şirket, ayrıca onaylı izahnamenin ilgili bölümlerinde deneme üretim sürecinde olduğu belirtilen Lityum Batarya ve Enerji Depolama Sistemleri tesisinde deneme üretim sürecinin tamamlandığını ve seri üretim sürecine başlanılmasına karar verdiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.