30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yenilenebilir Enerjide Avrupa’da 5’inciyiz

ANKARA (Enerji Portalı)-Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu Ajansı tarafından Renaissance Polat İstanbul Otel’de düzenlenen Çevre Forumu’na video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, “Yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5’inciyiz. Bunu yenilenebilir seviyesini yüzde 55’e ulaştırarak elde ettik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı tarafından Renaissance Polat İstanbul Otel’de düzenlenen Çevre Forumu’na gönderdiği video mesajda, foruma katılmak üzere dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen katılımcıları selamladı.

Forumun tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, Anadolu Ajansı yönetimini ve etkinliğin icrasında emeği ve katkısı olan tüm kurum ve kuruluşları tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre Forumu’nun en büyük küresel sorunlardan biri olan iklim ve çevre krizine medya perspektifinden bir çözüm üretmek için düzenlendiğini belirtti.

Medyanın sorumluluğundan sürdürülebilir kalkınmaya, doğal afetlere medyanın yaklaşımına kadar iklim ve çevre meselelerinin formun kapsamında tüm boyutlarıyla ele alınacağına inandığını dile getiren Erdoğan, “Sanayileşme, teknolojik ilerlemeler ve insan kaynaklı etkiler çevre üzerinde maalesef çok ciddi tahribat oluşturuyor. Her geçen yıl bu tahribatın etkilerini dünya genelinde daha fazla görüyor ve hissediyoruz. Zamanında ve yeterli önlem alınmazsa çevre felaketleri, hava kirliliği, su ve gıda güvenliği ile biyoçeşitliliğin kaybı geri döndürülemez noktalara ulaşacaktır. Şüphesiz her meselede olduğu gibi bu konuda da tabiata daha çok zarar veren ülkelerin daha fazla sorumluluk üstlenmesi, mücadeleye daha fazla katkı sağlaması önem arz ediyor. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışımız çevrenin korunmasını da içeren geniş bir yaklaşımı ifade ediyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.