30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşi Tekrar Sıkmak Durumundayız

İSTANBUL (Enerji Portalı) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronadaki vaka sayılarının artmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Halkımız yaptığımız uyarıları dikkat etmedi. Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’deki Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayılarının tekrardan artmasının ardından Erdoğan sitemde bulundu. ”Halkımız uyarılara dikkat etmedi, mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız.”

”Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından dikkat çeken kısımlar şunlar. “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.

O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşım gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.

Aşı ne zaman çıkacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşının ne zaman çıkacağı ile ilgili şu ifadeleri kullandı: ”Sıkı bir şekilde devam ediyor. Özel sektör bu konuyla ilgili olarak bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.