30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerji Fiyatları Hakkında Konuştu

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda enerji fiyatları hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına da atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu zat önceki gün enerji fiyatlarını da diline dolamıştı. Avrupa başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında enerji fiyatlarının iki katından beş katına kadar arttığı bir dönemde biz kendi vatandaşlarımızı korumak için her türlü fedakârlığı yapıyoruz Bay Kemal. Sen nerede dolaştığının farkında değilsin. İzlemiyor musun televizyonları? Enerjide Avrupa ne âlemde, dünya ne âlemde görmüyor musun? Adamlar şu anda benzin bulamıyor benzin. Bunları görmüyor musun? Amerika başta olmak üzere, Almanya’sı, İngiltere’si şu anda akaryakıtta âdeta müflis durumda. Hepsini geçtik şimdi kamyon şoförü bile bulamıyorlar. Salgın başladığından beri enerji sektöründe kamunun kontrolü altındaki fiyatları gerekirse sübvanse ederek, olabilecek en alt seviyede tuttuk, tutmayı sürdürüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca enerji fiyatlarını etkileyecek uluslararası kontratları, Türkiye lehine en yüksek avantajları sağlayacak şekilde yapmak için yoğun gayret içinde olduklarını bildirdi.

“Avrupa’da enerji fiyatlarının 5 kata kadar arttığı dönemde biz her türlü fedakarlığı yapıyoruz”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) da konuya dair resmi Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.