30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Cumhurbaşkanı Aliyev’den Ermenistan’a Önemli Açıklama

AZERBAYCAN (Enerji Portalı) – Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmaların durması için tek şartlarının Ermenistan’ın geri çekilmesi olduğunu söyledi.

Pazar gününden bu yana Ermenistan ile yaşanan çatışmalarda yaralananları ziyaret eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, burada yaptığı açıklamada “Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur” ifadelerini kullandı.

”Bizim davamız hak davasıdır”

Aliyev açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Karabağ bizim ezeli, tarihi toprağımızdır. Biz kendi topraklarımızda savaşıyoruz. Ermenistan halkı, evlatlarını Azerbaycan toprağına göndermesin. Bizim Ermenistan halkı ile bir sorunumuz yoktur. Bizim davamız hak davasıdır. Ermenistan işgal siyasetine son vermelidir. Ermenistan topraklarımızdan çıkarsa hemen barış sağlanacak. Tek şartımız var, topraklarımızdan çıkıp defolmalılar.”

“Ben ilk gün sivillerin hedef alınmaması için talimat verdim” diyen Aliyev, Ermenistan’ın saldırılarıyla ilgili olarak, “Sivil yerleşimlerimizi vuruyorlar, her gün kayıp sayımız artıyor” dedi.

Türk kardeşlerimizden destek mektupları alıyoruz

Bu dönemde Azerbaycan’ın yanında olan kimseyi unutmayacaklarını vurgulayan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye’nin desteğine dikkat çekerek, “Bana Türkiye’deki kardeşlerimizden destek mektupları geliyor. Azerbaycan yalnız değil, Türkiye yanımızdadır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.