30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


CSUN, SOLAREX İstanbul 2018’de Sektör Gelişmeleriyle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Güneş Enerji Sektörünün Türkiye’deki en büyük etkinliği SOLAREX İstanbul 2018’de CSUN Pazarlama Müdürü Eray ÖZCAN Firma hakkında bilgi verdi ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Özcan öncelikle CSUN hakkında bilgi verdi. CSUN’ın Uluslararası bir firma olduğunu, dünyanın çok farklı yerlerinde üretim tesisleri bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin de CSUN için önemli bir Pazar olduğunu vurguladı. Türkiye’de yaklaşık 500 Megavat’lık üretim kapasiteleri olduğunu, bu kapasite ile Türkiye, Avrupa ve Amerika pazarlarına ürün tedariğin de bulunduklarını söyledi. CSUN’ın öncelikli hedeflerinden birinin ihracat olduğunu söyleyen Özcan Türkiye’nin de ihracat rakamlarına katkıda bulunduklarını ifade etti.

Özcan CSUN’ın Çin firması olmasına rağmen Türkiye’de üretim yaprak “Made in Turkey”adına satış yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamaya çalıştıklarını aynı zamanda Türkiye’deki panel üretimin kalitesini de dünya ya tanıtlamayı hedeflediklerini söyledi.

Özcan sorulan soru doğrultusunda, CSUN’ı farklı kılan özelliklerden bahsetti. CSUN’ın uluslararası satışa ağı olduğunu ve Türkiye’de yaklaşık 5 yılını doldurduğunu belirtti. CSUN’ın kendini ispat etmiş firma olduğunu vurgulayarak sahada pek çok aktif çalışan sistemleri olduğunu söyledi. CSUN’ın pazarda kendisini diğer üretici firmalardan ayıran en önemli özelliğin sattıkları ürünün kalitesi olduğunun altını çizdi. Yakın zamanda Amerika’ya 100 Megavat’lık bir sipariş aldıklarını belirten Özcan Türkiye adına da mutluluk duyduklarını belirtti.

Türkiye’deki dinamiklerin çok hızlı değiştiğine işaret eden Özcan 2017’de farklı bir gidişat varken şu an hedeflerin değiştiğini vurguladı. Ürün çeşitliliği ve kalitesinin öneminin yapılan işi doğrudan etkilediğini belirten Özcan alınan ürünün diğer bileşenlerinin de çok önemli olduğunu vurguladı. CSUN olarak çatı pazarında aktif olarak bulunmak istediklerini, özellikle sanayi tipi çatı uygulamalarda yoğunlaşacaklarını söyledi.

Kanalıma Abone Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.