30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ÇŞB, Ulusal Yeşil Bina Bilgi Sistemi İçin Firma Arıyor!

ANKARA (Enerji Portalı) – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü, Ulusal Yeşil Bina Bilgi Sistemi (YeS-TR) yazılım hizmeti alacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 23 Aralık 2017 tarihinde 30279 nolu Resmi Gazete’de “Binalar İle Yerleşmeler İçin Yeşil Sertifika Yönetmeliği” dahilindeki; binalar ve yerleşmelerin doğal kaynakları ve enerjiyi verimli kullanarak çevreye olan olumsuz etkilerini azaltmak için değerlendirme ve belgelendirme sistemlerinin oluşturulması çalışmalarına devam ediyor.

Ulusal Yeşil Bina standartlarının oluşturulması ve hayta geçirilmesi çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü, Ulusal Yeşil Bina Bilgi Sistemi (YeS-TR) programı oluşturmayı planlıyor.

Bu kapsamda kurum, Ulusal Yeşil Bina Bilgi Sistemi (YeS-TR) yazılımını hazırlayacak firma arıyor. İlanda yer bilgilere göre kurum, ilgili yazılımı 240 günde tamamlanmasını istiyor.

Ulusal Yeşil Bina Bilgi Sistemi (YeS-TR) yazılımı işi ihalesine ulaşmak için tıklayınız.

Binalar ile Yerleşmeler İçin Yeşil Sertifika Yönetmeliği’ni okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/09/Binalar-ile-Yerleşmeler-İçin-Yeşil-Sertifika-Yönetmeliği.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.