30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Covid-19 Önlemi Olarak Enerji Çalışanlarına Farklı Çözüm

ALMANYA (Enerji Portalı) – Alman enerji sektörü, koronavirüs (Covid-19) süresince enerji kamu hizmetinin aksamaması için çalışanları işyerlerinde yurt şeklinde misafir ediyor.

Koronavirüs zamanlarında güç kaynağını sağlamak için, E.on enerji şirketindeki uzmanlar için yaşam alanları sağlıyor. Bunu diğer şirketler takip ediyor. Çalışanlara çamaşır makineleri, oyun konsolları ve psikolojik destekler de veriliyor.

Şebeke operasyonunun kritik noktalarında çalışan uzmanlar, dış temasların sayısını ve koronavirüs enfeksiyonu riskini en aza indirmek için bu süreçte işyerlerinde yaşayacaklar.

En büyük Alman elektrik şebekesi operatörü E.on CEO’su Johannes Teyssen“Temel olarak durum, koronavirüs mevcut tehdidinin çok ötesinde. Tüm acil durumlar için kontrol odalarımızda bulunuyoruz. Ayrıca, alınan tedbirler günlük olarak kontrol edilecek ve gerekirse mevcut duruma göre ayarlanacaktır. Hatta sokağa çıkma yasağı gibi durumun daha da kötüleşmesine hazırız. Böylece iş ve sistem operasyonları sürdürülüyor.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Welt.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.