SİVAS’ta CK Enerji Çamlıbel Elektrik, Sivas İl Mili Eğitim Müdürlüğü, Sivas Belediyesi ve ÇEDAŞ iş birliği ile elektrik ve su tasarrufu hakkında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ‘slogan yarışması’nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

2018’i ‘Enerji Tasarrufu Yılı’ ilan ederek elektrik ve su tasarrufu konusunda farkındalığı artıracak etkinlikler gerçekleştirilmesi için Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Belediyesi ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ile Mart ayında protokol imzalayan CK Enerji Çamlıbel Elektrik, etkinlikler kapsamında düzenlenen ‘elektrik ve su tasarrufu’ konulu slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Düzenlenen ödül törenine Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa ve yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde konuşan CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, enerjinin etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, enerji tasarrufu hakkında farkındalığı artırmak ve öğrencilerde enerji tasarrufu ile ilgili bilinç oluşturmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirmek amacıyla Sivas Belediyesi, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇEDAŞ ile Mart ayında bir protokol imzaladıklarını hatırlatarak şunları söyledi:
“Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Belediyesi ve ÇEDAŞ iş birliğinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘elektrik ve su tasarrufu’ konulu bir slogan yarışması düzenledik. Öğrencilerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği yarışma kapsamında hazırlanan sloganlar Türkçe öğretmenlerinden oluşan bir komisyon tarafından değerlendirmeye tabi tutuldu. Birbirinden kıymetli 286 sloganın yer aldığı değerlendirmede en yüksek puanı alan ilk üç sloganı üreten öğrencilerimiz ve mansiyon ödülü kazanan öğrencilerimiz belirlendi. Bugün burada öğrencilerimize ödüllerini ve hediyelerini takdim edeceğiz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, ödül alan öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.

Slogan yarışmasında “Bugünün tasarrufu, yarının yatırımıdır” sloganıyla birinci olan Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Hamza Durmaz 750 kWh ücretsiz elektrik ve 1 adet çeyrek altın, “Enerji ve sudur derdi devran, tasarruftadır tabii ki derman” sloganıyla Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Güreşir 500 kWh ücretsiz elektrik ve 1 adet çeyrek altın, “Bu Dünya bizimse, tasarrufu benimse” sloganıyla Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesi öğrencisi Kadir Kaan Darıcı 250 kWh ücretsiz elektrik ve 1 adet çeyrek altın ödülünü almaya hak kazandı.

Yarışmada ayrıca “İsraf etme bitecek, tasarruflu olsan yetecek” sloganı ile Kurtlapa Köyü Ortaokulu öğrencisi Döne Polat, “En verimli enerji tasarruftur” sloganı ile Vali Aydın Güçlü Ortaokulu öğrencisi Meryem Ağkuş ve “Tasarrufsuz her gün, kıtlık olur bir gün” sloganıyla Kurtlapa Köyü Ortaokulu öğrencisi Sıla Coşkun 100 kWh ücretsiz elektrik mansiyon ödülünün sahibi oldu.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin ve ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa tarafından takdim edildi.