CK Çamlıbel Elektrik, enerjide tasarruf bilincini oluşturmak amacı ile görevli tedarik şirketi olduğu Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 15 ortaokulda yürüttüğü eğitimleri tamamladı.

İnsan hayatında yeri vazgeçilmez olan enerjinin bilinçli kullanımını sağlamak için her yıl 11-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Enerji Tasarrufu Haftası öncesinde gerçekleştirilen eğitimlerde enerjinin önemi ve tasarruf konularına ağırlık verildi. CK Çamlıbel Elektrik tarafından düzenlenen eğitimler, 29 Kasım-27 Aralık 2017 tarihleri arasında, alanında uzmanlar tarafından verildi.

TASARRUR EVDE BAŞLAR
Tasarruf alışkanlığının küçük yaşlarda edinildiğine dikkat çeken CK Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbahim Yalçın Tekin, “Enerjinin etkin ve verimli kullanımı, güçlü bir Türkiye için yaşamsal bir öneme sahip. Türkiye’nin kaynaklarını korumak ve gelecek nesillere aktarmak, hepimizin ortak görevi. Her zaman tüketicinin yanında olan bir firma olarak, bilinçli enerji kullanımı hakkında tecrübelerimizi çocuklarımıza aktarmayı önemsiyoruz” dedi. Yurt genelinde enerji tasarrufunun evde bilinçli tüketimle başladığını kaydeden Genel Müdür Yalçın, “Enerji tasarrufunda en çok ağırlık verilmesi gereken tüketici grubu ailelerdir” ifadesinde bulundu.