30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


CK Akdeniz Enerji “Tüketim Hesaplama” Uygulamasını Hayata geçirdi

Antalya, Burdur ve Isparta’da elektrik satış hizmeti veren CK Akdeniz Elektrik şirketi, enerji tasarrufunu teşvik etmek amacıyla internet sitesinde “tüketim hesaplama” uygulamasını hayata geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, tüketim hesaplama uygulamasıyla elektrikli ev aletlerinin günlük kullanım sürelerine göre aylık ve yıllık tüketim bedellerinin hesaplanmasını mümkün olabildiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Genel Müdür Erol Değerli, yaklaşık 1,7 milyon müşteriye hizmet verdiklerini, ülkede enerjinin verimli kullanımı için herkese sorumluluk düştüğünün bilincinde olduklarını belirtti.

Bir süre önce müşterilerin destek alabilmeleri için “enerji danışmanı” kadrosu oluşturduklarını ifade eden Değerli, “Yine geçtiğimiz haftalarda elektrik faturasındaki tüm kalemleri tek tek anlatan ‘şeffaf fatura’ uygulamasını başlattık. Son olarak da www.ckakdeniz.com.tr internet adresimizde tüketim hesaplama uygulamasını hayata geçirdik. Bu uygulamadaki hedefimiz hangi ev aletinin ne kadar elektrik tükettiği konusunda tüketiciyi bilinçlendirebilmek.” değerlendirmesinde bulundu.

Tüketim hesaplama uygulamasının yanı sıra elektrikli ev aletlerini doğru kullanarak ne kadar tasarruf sağlanabileceği konusunda da özel bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Değerli, Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla tüketicileri doğru kullanım konusunda bilgilendirmek istediklerini kaydetti.

Uygulamada, 4 kişilik bir ailenin yoğun kullanım döneminde, tasarruf tedbirleri almadan harcayacakları, ortalama aylık elektrik tüketim bedelini baz aldıklarını aktaran Değerli, ardından çok kolay yapılabilecek tasarruf adımları ile elektrik faturasının ne kadar düşürülebileceğini hesapladıklarını ifade etti.

Tüketim Hesaplama Sayfasına Ulaşmak için Lütfen Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.