30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Çin, Mısır’a Yeşil Dönüşüm İçin Enerji Tasarruflu Ekipmanlar Gönderdi

ÇİN (Enerji Portalı)-Çin, Mısır’a yeşil dönüşüm ve iklim uyumu çalışmalarını desteklemek amacıyla güneş enerjili LED sokak lambaları, LED lambalar, evler için güneş enerjisi sistemleri ve enerji verimliliğine sahip klimalar gibi enerji tasarruflu ekipmanlar gönderdi.

Bu bağışın, Mısır’ın tüketim alışkanlıklarını yeşil hale getirmesine yardımcı olması hedefleniyor. Çin’in Mısır Büyükelçisi Liao Liqiang, iklim değişikliğiyle mücadelede Çin ile Mısır arasındaki işbirliğinin, iki ülke arasındaki dostluğun büyüklük ve derinliğini yansıttığını kaydetti. Bağış, Çin Ekoloji ve Çevre Bakanlığı ile Mısır Çevre Bakanlığı arasında 2016’da imzalanan iklim değişikliğiyle mücadele bağışları mutabakat zaptı çerçevesinde gerçekleştirildi.

Çin Ekoloji ve Çevre Bakanlığı tarafından Pazar günü teslim edilen bağış kapsamında güneş enerjili LED sokak lambaları, LED lambalar, evler için güneş enerjisi sistemleri ve enerji verimliliğine sahip klimalar yer aldı. Bu bağışın, Mısır’ın tüketim alışkanlıklarını yeşil hale getirmesine yardımcı olması hedefleniyor.

Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen teslim töreninde konuşan Çin’in Mısır Büyükelçisi Liao Liqiang, iklim değişikliğiyle mücadelede Çin ile Mısır arasındaki işbirliğinin, iki ülke arasındaki dostluğun büyüklük ve derinliğini yansıttığını kaydetti.

Büyükelçi, “Bu işbirliği, Çin ile Mısır’ın yeşil ve düşük karbonlu dönüşümü teşvik etme ve iklim değişikliğiyle mücadele etmeye yönelik sağlam iradesini gösteriyor” dedi.

Xinhua’ya konuşan Mısır Çevre Bakanlığı Çevre İşleri Kurumu Başkanı Ali Abo Sena, bağışın, Mısır’ın sera gazı emisyonlarını azaltarak iklim taahhütlerini yerine getirmesine yardımcı olabileceğini belirtti.

Bağış, Çin Ekoloji ve Çevre Bakanlığı ile Mısır Çevre Bakanlığı arasında 2016’da imzalanan iklim değişikliğiyle mücadele bağışları mutabakat zaptı çerçevesinde gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.