30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Çay Çöpünden Enerji Üretecek Tesiste Üretime Az Kaldı

RİZE (Enerji Portalı) – Çay Çöpünden Mangal Kömürü ve Enerji Üretim Tesisin Ankara’dan gelen makinelerinin önümüzdeki hafta itibariyle montajına başlanacak.

Rize Belediyesi bünyesine kazandırılan Çay Çöpünden Mangal Kömürü ve Enerji Üretim Tesisinin ana makineleri Ankara’dan Rize’ye ulaştı. Kalkandere Organize Sanayi bölgesinde yapımına başlanan tesisin kaba inşaatının çoğunluğu tamamlanarak içerisinde kurulacak olan makinelerin montalama aşamasına gelindi. Büyük bir kısmı tamamlanan tesis işler hale geldiğinde Rize’de istihdama ve ekonomiye katkı sağlayacak.

Organize Sanayi Bölgesinde inşa edilen tesiste incelemelerde bulunan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin teknik ekiplerden bilgi alarak tesis içerisini gezdi. Önümüzdeki hafta itibariyle makinelerin montajına başlanacak olan tesiste kalan işlerin tamamlanmasıyla birlikte üretime geçilerek Çay çöpünün işlenmesiyle birlikte yüksek kaloriye sahip mangal kömürü imalatı yapılacak ve ayrıca gazifikasyon sistemi sayesinde enerji üretilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.