Solar Sektöründe son dönemlerde en gözde olan konu Çatılara Güneş Enerji Sistemlerinin kurulması ve vatandaşların bu yolla para kazanması. Bu doğrultuda herkes hızla Çatısına Güneş Enerji Sistemi Kurarsam ne kadar para kazanırım’ı hesaplamak istiyor…

Güneş Enerji Sistemleri; Pratik, Diğer Enerji kaynaklarına göre daha az maliyetle kurulan ve bir o kadar pratik olmasına rağmen profesyonellik gerektiren uygulamalardır.

Özellikle son torba yasadaki Çatı üzerine Güneş Enerji sistemlerinin kurulması ve vatandaşların bu yolla para kazanmasını önü açılınca pek çok kişi, bunun yollarını araştırmaya başladı. Basit olarak bir hesaplama yapmak ne kadar alana ne kadar panel ve santral gereksinimlerinin kurulabileceğini hesaplamak yine öne çıkan konuların başında gelmeye başladı.

Enerji Portalı olarak bize sıkça gelen sorular çerçevesinde “Solar Çatı Maliyet, Gelir-Fiyat Hesaplama Modülü”nü geliştirdik. Bu modül ile Panel Sayısı, Uygulanabilecek Kurulu Güç, Yıllık Ortalama Brüt Üretim, Yıllık ortalama Net üretim , Toplam Ortalama Brüt Gelir, Toplam Ortalama Maliyet, Öz Tüketim Haricindeki Yıllık Ortalama Güç ve Devletten alınacak geliri bu modül ile hesaplayabilirsiniz.

Ancak!!!!! şunu da unutmamak gerekir ki bu hesaplama her şeyin yolunda gitmesi üzerine ve sizin girdiğiniz bilgiler çerçevesinde hesaplama yapmaktadır. Bu modül profesyonel çatı uygulamaların da net hesaplar için kullanılmamalıdır. Bu modül yalnız genel olarak fikir vermek amacıyla tasarlanmıştır.

Dolayısıyla Eğer çatınıza Solar Çatı uygulamalarını ciddi olarak yaptırmak isterseniz bize ulaşabilir yada istediğiniz, güvendiğiniz bir EPC firmasından teklif alarak size uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Solar Çatı Maliyet, Gelir-Fiyat Hesaplama Modülü için Lütfen Tıklayınız