İSTANBUL (ENERJİ PORTALI) – What Peak Enerji bünyesindeki Çataklı Enerji tarafından ücretsiz “Fotovoltaik ve Solar Termal” eğitimleri, işsiz ve herhangi bir meslek sahibi olmayan kişiler için yenilenebilir enerji sektöründe kariyer fırsatı sunuyor.

Firmadan yapılan yazılı açıklamada, Çataklı Enerji ile Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından 266 saatlik ücretsiz “Fotovoltaik ve Solar Termal” eğitimlerinin verileceği bildirildi.

Eğitimlerdeki hedef kitlenin, 18-23 yaş aralığında iş sahibi olamak isteyen geçler olduğu belirtilen açıklamada, şunlar belirtildi:

“Eğitim iş sağlığı ve güvenliği, teorik ve uygulamalı olarak İstanbul’un Pendik ilçesinde verilecek. Eğitimini tamamlayanlar bir fotovoltaik sistemin işleyişini, kurulumunu ve bakımını kendi başına yapabilme durumuna gelecektir. Gelişen sektörde daha kolay iş bulma fırsatı olacaktır. Tamamen ücretsiz olacak bu eğitimlerde sektörel bazda bilinçli çalışanlar yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Katılmak isteyen arkadaşların CV’lerini tolga.cangir@catakli-enerji.com adresine mail atmaları rica olunur.”

Açıklamada, eğitimlerin 16 Temmuz’da başlayacağı kaydedildi.