30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Çataklı Enerji Üniversite Öğretim Görevlilerine Şebeke Eğitimi Düzenledi

Çataklı Enerji, Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie ve Valentin Software iş birlikteliğinde 5-8 Şubat tarihlerinde Antalya Club Sera Hotel’de “Gelecekte Güneş Enerjisi Santrallerinin Şebekeye Etkileri ve Tasarımı Eğitimi” düzenlendi.

Projenin ilk ayağında 10 Üniversite ve 20 öğretim görevlisi katıldı. Proje amacında, öğretim görevlilerinin eğitmen eğitimi almasıyla birlikte katıldığı üniversitede öğrencilere seminer veya ders halinde bilinçlendirilmeleri yer almaktadır. Projenin diğer amacı ise eğitmen eğitimi almış üniversite görevlilerinin Esnaf Odaları ile iş birlikteliği ve eğitimler düzenleyerek güneş enerjisi santrallerinin şebekeye bağlantıları ve tasarımı konusunda geniş kapsamlı bir kitleye yayılmasıdır.

Projenin ilk ayağında Anadolu Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Amasya Üniversitesi ve Eskişehir Elektrikçiler Odası yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.