30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Çanakkale’deki Termik Santralde Yangın Çıktı

ÇANAKKALE (Enerji Portalı) – Çanakkale’nin Çan ilçesindeki bir termik santralinde çıkan yangın itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, ODAŞ Elektrik Üretim A.Ş tarafından işletilen Çan-2 Termik Santrali’nde henüz bilinmeyen bir nedenle buhar kazanında yaşanan patlamanın ardından yangın çıktı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına aldığı bildirildi.

Yerli kömüre dayalı santralin 330 megavat kurulu güce sahip olduğu öğrenildi.

Kaymakamlıktan açıklama

Çan Kaymakamlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemizde faaliyette bulunan ODAŞ Çan- 2 Termik Santrali’nde kömür depolama sahasında yangın çıkmıştır. Yangın sonucunda 6 işçi dumandan etkilenme ihtimaline karşın tedbiren Çan Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. İşçilerin ayakta tedavisi yapılmış olup, sağlık durumları iyidir. Yangın söndürülmüş ve soğutma çalışmaları devam etmektedir.”

ODAŞ: Durum kontrol altında

ODAŞ Elektrik Üretim AŞ de termik santralde bugün öğle saatlerinde meydana gelen patlama ve yangınla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Çanakkale’nin Çan ilçesinde 340 MW kurulu gücüne sahip Çan-2 Termik Santrali’nde bugün çıkan yangına derhal müdahale edilmiş ve yangın söndürülmüştür. Dumandan etkilenen dört kişiye gerekli müdahale yapılmıştır. Tüm önlemlerin alındığı ve durumun kontrol altında olduğu kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.