30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


Bursagaz’dan Üç Yeni Ar-Ge Projesi

BURSA (Enerji Portalı) – BURSAGAZ’ın hazırladığı üç Ar-Ge projesi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından kabul edildi.

Sektörün, şehrin ve toplumun gelişimine katkı sağlamak amacıyla BURSAGAZ’ın hazırladığı üç Ar-Ge projesi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından kabul edildi.

“Artırılmış gerçeklik ve oyunlaştırarak öğrenme teknikleri ile eğitim uygulamaları yapılacak”

Görsel Eğitim Merkezi Projesi, Bursagaz’ın hazırladığı projelerden ilki. Bu proje ile şirketin Nilüferköy lokasyonundaki işletme binasında bir salona ‘Yeni Nesil Öğrenme Merkezi ve Eğitim Salonu‘ yapılacak. Merkezde, şirket çalışanları, Bursagaz’ın iş ortağı olan iç tesisat firmaları ve bu sektörde kariyer yapmayı düşünen öğrencilerin çeşitli teknik konularda bilgi edinmeleri ve buna ek olarak öğrenmenin davranışa dönüştürülmesini destekleyecek teknolojik bir yapının oluşturulması amaçlanıyor. Bu yapıda artırılmış gerçeklik ve oyunlaştırarak öğrenme (serious game) teknikleri ile eğitim uygulamaları yapılacak.

“Projenin temel hedeflerinden biri: Sürekli İyileştirme”

Türkiye’deki gaz dağıtım şirketlerinde ortak olarak kullanılan KPI’ların (anahtar performans göstergesi) tespitinin yapılması, ortak bir ölçüm metodolojisi geliştirilmesi, başarı ölçümü sağlayacak verilerin oluşturulması amacıyla geliştirilen KPI Projesi, sektörde standartların sağlanması için atılan çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Şirketin bu ikinci projesinde temel hedeflerden biri, sürekli iyileştirme ve hizmet kalitesini artırmak.

“Taleplerin otomatik bir şekilde yanıtlanması ve personelin daha katma değerli işlere odaklanması amaçlanıyor”

EPDK tarafından kabul edilen üçüncü proje ise Kayserigaz ile birlikte yürütülüyor. Projenin adı; Kuruma Dışarıdan Gelen Bilgi Taleplerinin Otomatik Olarak Yanıtlanmasında Robotik Süreç Otomasyonu Teknolojisinin Uygulaması. Projede, kuruma çeşitli makamlardan gelen bilgi taleplerinin geleneksel bir şekilde ilgili personel tarafından çeşitli sistemlere erişerek derlenmesi ve yanıtlanması yerine, robotik süreç otomasyonu teknolojisinin kullanılması üzerine çalışılacak. Bu sayede, taleplerin otomatik bir şekilde yanıtlanması ve personelin daha katma değerli işlere odaklanması amaçlanıyor.

Rapp: “İnovatif çözümler ve projeler sunuyoruz”

Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, üç projenin de EPDK tarafından kabul edilmesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şirketimiz bünyesinde geliştirdiğimiz iki projemiz ve kardeş şirketimiz olarak gördüğümüz Kayserigaz ile birlikte geliştirdiğimiz proje ile sektör çalışanlarından bu alanda kariyer yapmayı planlayan gençlere kadar geniş bir kesime ulaşacağız. Bursagaz’ın ilkelerinden birini ‘ileride’ söylemi oluşturuyor. Tüm çalışanlarımızla birlikte bu ilke çerçevesinde inovatif çözümler ve projeler sunmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir