30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bursa’da Önemli İsimler Elektrikli Araçlar Hakkında Konuştu

BURSA (Enerji Portalı) – Bursa’da, Türkiye Elektrik Sanayi Birliği (TESAB) ve Büyük Elektrik Sistemleri Uluslararası Konseyi (CIGRE) Türkiye Ulusal Komitesi iş birliğiyle düzenlenen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen “CIGRE Türkiye Sektör Buluşmalarında” elektrikli araçlar konusu masaya yatırıldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası‘nda (BTSO) düzenlenen programda konuşan Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz, elektrik üretim sistemlerinde yerliliğe verdikleri önemi anlattı. Türkiye Elektrik Sanayi Birliği (TESAB) ve Büyük Elektrik Sistemleri Uluslararası Konseyi (CIGRE) Türkiye Ulusal Komitesi Başkanlığı görevini de yürüten EÜAŞ Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz, bu tür etkinliklerde ilk kez Ankara’nın dışına çıktıklarını belirterek, söz konusu çalışmaların kendilerine heyecan verdiğini kaydetti.

Etkinliği düzenlemek için otomotiv üssü Bursa’yı seçtiklerini dile getiren Alagöz, şöyle konuştu:

“Elektrikli araçlar ve özellikle biz enerjinin depolanması, şarj edilmesi, sistemlerin bunlara hazırlanmasıyla ilgili varlık göstermek zorundayız. Bize düşen kısmı burası ama otomotivin başkentinde de gelip elektrikli araçları konuşmak istedik. Avrupa’dan ve ABD’den birçok örneği karşılaştırdık. ABD’den dönen arkadaşlarımız elektrikli araçların nasıl şarj olmak için kuyruk beklediğini ifade etti. Benzer durumları ülkemizde gösterdiğimiz zaman büyük tepki alacağız. Onun için ülke olarak bu olumsuz örnekleri iyi değerlendirmek, şebekemizi, sistemimizi buna hazır etmek gerekiyor. Biz elektrik adına üzerimize düşen yükümlülüğün bilincindeyiz.”

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Baran Çelik’in, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın ve Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği program sektör temsilcilerinin sunumlarıyla devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.