30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bulut Teknolojisi İle Yıllık 200 Milyon TL Enerji Tasarrufu!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Pandemide hızlanan dijital dönüşümle birlikte dünya, her şeyin birbirine bağlı olduğu bir sisteme evriliyor. Firmalar arası tüm iletişim artık dijitalleşecek.

Şirketler için bulut altyapısıyla verimlilik, maliyet avantajı ve veri güvenliği sağlamanın çok önemli olduğunu belirten DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, şunları belirtti:

“Sektörde geride bıraktığımız 16 yılda hizmet verdiğimiz binlerce kullanıcı için iş süreçlerini nasıl daha verimli hale getirebileceğimizi düşündük. Kurumsal yönetim sistemi yazılımlarıyla müşterilerimizin bulut teknolojisi avantajı ile verilerini güvenle korumalarını, maliyetlerini düşürüp verimliliklerini artırmalarını sağlıyoruz.”

Bulut teknolojisinin firmalara maliyet avantajına değinen Onay; özelleştirme ve uygulamada %43, donanımda %26, bilişim personelinde %14, bakım maliyetlerinde %7 ve eğitimde %1 oranında maliyetlerden de kurtulmuş olacak. 100 bin girişimci KOBİ’nin, sadece bulut teknolojisini kullanması halinde ise yıllık 200 milyon TL enerji tasarrufunun sağlanabileceğinin altını çizdi.

Dijitalleşme tüm şirketlere özgürlüğü getiriyor. Ofise, masaya, binalara bağlı olmadan cep telefonunuzdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızdan şirketinizi yönetebilmenize veya operasyonlara müdahale edebilmenize olanak tanıyor. Bu özgürlük size verimlilik ve performans olarak da geri dönüyor. Her şeyin birbirine bağlı olduğu bir dünyaya evrilirken, firmalar arası tüm iletişim dijitalleşecek. IoT, Bulut, E-Ticaret, ERP, Tedarik Zinciri, Üretim, Endüstri 4.0 kavramları bir araya gelerek tam bir ekosistem oluşturacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.