30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bulgaristan, Venezuela Petrol Şirketi PDVSA’nın Hesaplarını Bloke Etti!

BULGARİSTAN (Enerji Portalı) – Bulgaristan, Venezuela’da devletin yönettiği petrol şirketinden (PDVSA), ülkedeki bazı hesaplara transfer edilen milyonlarca euroyu bloke ettiğini açıkladı.

Bulgaristan Başsavcısı Sotir Tsatsarov, ABD’den gelen istihbarat üzerine yapılan araştırma sonucu, aralarında Bulgaristan da olmak üzere birkaç ülkenin vatandaşı olduğu tespit edilen kişinin, bir yerel bankadaki şüpheli hesaplarına el konulduğunu bildirdi.

Tsatsarov, Sofya’daki ABD Büyükelçisi Eric Rubin ile yaptığı görüşmeden sonra basına yaptığı açıklamada, “Biz bu kişinin hesaplarına gelen paranın, yurt dışından Venezuela’daki kamuya ait petrol şirketinden geldiğini tespit ettik. Paranın, bu hesaplarda kalması için gerekli bütün tedbirleri aldık. Hiç de küçük meblağ olmayan bu hesaplardaki para, yanlış amaçlarla kullanılmak üzere ülkeyi terk etmemesi için, tamamen bizim kontrolümüz altında olacak.” dedi.

Sofya’daki ABD Büyükelçisi Eric Rubin ise basına yaptığı açıklamada, “Hükümetimiz, Bulgaristan ve AB’nin diğer hükümetleriyle, Venezuela halkının refahının çalınmaması için yakın işbirliği içinde çalışıyor.” dedi.

Kaynak: Euronews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir