30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Buharkent JES Üretime Başladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Limak Enerji, Aydın’da inşa ettiği 13,8 megavatlık kurulu güce sahip Buharkent JES’in üretime başladığını duyurdu.

Şirketin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “13,8 megavat kurulu gücüyle Buharkent JES, milli servetlerimizden yeraltı sıcak su kaynaklarını kullanılarak yılda 113 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretecek.” ifadeleri kullanıldı.

– Limak Enerji

Limak Enerji, elektrik üretim, dağıtım, perakende satış ve ticaretinden oluşan enerji değer zincirinin tamamında stratejik hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini yürütmektedir.

Bu çerçevede hedeflediği 5 bin megavat üretim kapasitesine ulaşmak için yeni projeler geliştirmeye devam etmektedir. İşletmedeki 7 hidroelektrik santralin yanı sıra, Ankara ve Eskişehir’de inşası süren iki hidroelektrik santral ve planlama aşamasındaki Denizli’de bulunan jeotermal santrali ile Konya ve Isparta’da bulunan güneş enerjisi projelerinin tamamlanmasıyla, yenilenebilir enerji kurulu gücü yaklaşık 930 megavat, HES kurulu gücü 900 megavat olacaktır.

HES portföyü dışında, üretimdeki emre amadeliği daha güçlü hale getirmek için 2013 yılında, bin 156 megavat kurulu gücündeki Hamitabat Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ni özelleştirme yoluyla devralarak portföyüne katmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.