30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bucak OSB, GES’inin Açılışını Gerçekleştirdi!

BURDUR (Enerji Portalı) – Bucak Organize Sanayi’nin 6 dönümlük arazide kurduğu Güneş Enerji Santrali (GES)’nin açılışı yapıldı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenen projenin açılışına Burdur Valisi Hasan Şıldak, Ak Parti burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Binnur Çığrı, Oda başkanları, Kurum müdürleri, Bucak Organize Sanayi Bölgesindeki firma temsilcileri ve fabrika yöneticileri katıldı.

Vali Hasan Şıldak programda yaptığı konuşmada; Bucak denilince ilde her türlü girişimin öncülüğünü yapan bir İlçe olarak, özellikle sanayi sektöründe yatırımcı iş gücünün, girişimciliğin, sergileye gelmiş bir geleneğe sahip olduğunu gördüklerini ifade etti.

Şıldak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Vali olarak son bir yıl içinde müteşebbis heyet ve yönetim kurulu başkanlığını üstlendiğim organizede yeni bir sürecinde başlangıcını atmış olduk. Öncelikle yönetim kurulunu tamamen sanayicilerimize devrettik. Bunun ötesinde ikinci bir adım olarak müteşebbis heyeti de yine sanayicilerimize teslim edilerek bizim kamu adına yaptığımız öncülük görevini de ifa etmiş ve tamamlamış olacağız. Bucak sanayisi emin ellerde ve ilerlemeye devam edecek.”

Protokol konuşmalarının ardından Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Binnur Çığrı 380 kW’lık kurulu güce sahip olan güneş enerjisi santrali hakkında bilgi verdi.

Kaynak TimeTürk

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.