30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bu Yıl Keşfedilen 2. En Büyük Kaynak: Sakarya Doğal Gaz Rezervi

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,, Sakarya doğal gaz rezervinin dünyada bu yıl keşfedilen ikinci en büyük kaynak olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karedeniz’de keşfettikleri doğal gaz rezervinin, geleceğe ilişkin ümitlerinin hayata geçişinin âdeta sembolü hâline geldiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

Sakarya doğal gaz rezervi 1,9 milyar varil eş değeri olan petrol karşılığıyla dünyada bu yıl keşfedilen ikinci en büyük kaynaktır. Ayrıca gaz kalitesi bakımından da dünyadaki sayılı rezervler arasındadır. İnşallah Karadeniz’de ve Akdeniz’de yeni müjdelerle bu sevincimizi daha da artıracağız. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için hep birlikte daha çok çalışmamız, daha çok ter dökmemiz, daha çok mücadele etmemiz gereken bir döneme giriyoruz. “

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın konuşmasını dinleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.